Izmukšanas istabas kā kolektīva saliedēšanas pasākums

Jebkura uzņēmuma veiksmīga darbība ir atkarīga ne vien no preces vai pakalpojuma kvalitātes, ko tas sniedz, bet arī no komandas, kas pie tā strādā. Neskaitāmi pētījumi apliecina, ka saliedēšanās pasākumi ārpus darba vides ļoti labi ietekmē uzņēmuma darbinieku produktivitāti un kolektīva komandas garu. Escape room, jeb izmukšanas istabas, ir lieliska ideja darbinieku saliedēšanas, jeb tā dēvētā team-building pasākuma rīkošanai vairāku iemeslu dēļ. Kādi tie ir?

VIENOTS MĒRĶIS

Ar to arī cilvēki ir interesanti, ka atšķiras viens no otra tik pat ļoti, cik sniegpārslas ziemā, taču tas ievērojami sarežģī vienotu mērķu noteikšanu jebkurā kolektīvā. Mēs visi zinām to vienu kolēgi, komandas biedru vai kolektīva dalībnieku, kurš mēdz iet pret straumi un iebilst vairākuma izvirzītajām idejām. Ja ikdienā ar šādām domstarpībām nereti ir grūti tikt galā un nonākt pie kompromisa, tad izmukšanas istabas piespiež dažādus cilvēkus vienoties konkrēta mērķa sasniegšanai, proti, izkļūšanai brīvībā. Nestandarta situācijā, par kādu uzskatāma nokļūšana slēgtā telpā, teju ikvienam nākas saliedēties un atrast sevī komandas garu, savādāk uzdevumu paveikšana ir stipri sarežģītāka, pat neiespējama. Tas mudina spēles dalībniekus pārdomāt gan komunikācijas stilu, gan iemācīties rēķināties ar citiem komandas biedriem.

IESPĒJA IZVĒRTĒT SPĒJU STRĀDĀT KOMANDĀ

Tomēr pasaule nav ideāla un ir komandas, kurām nav lemts saliedēties vienotā garā.  Ja darba kolektīvā valda nesaskaņas un ir novērojama nedraudzīga vide, izmukšanas istabas ir lielisks paņēmiens, ar ko atrast problēmas sakni. Cilvēki konfliktus mēdz risināt dažādi un vislabāk to novērot situācijās, kas atšķiras no ikdienā ierastās. Ja uznēmuma vadībai nav skaidrības par to, kāpēc darba vide kļuvusi konfliktsituācijām un nesaskaņām pilna, dažādus secinājums iespējams gūt vērtējot, kā katrs darbinieks tiek galā ar nonākšanu slēgtā telpā un uzdevumu no tās izkļūt. Ja kolektīvā ir kāds darbinieks, kas rada disbalansu darba vidē ikdienā, tas vēl spilgtāk izpaudīsies nonākot escape room, tādējādi sniedzot vadībai iespēju izvērtēt šī darbinieka pienesumu uzņēmuma kolektīvam.

TĀ IR TIKAI SPĒLE

Lai cik nopietni šajā rakstā nebūtu aprakstīti komandas veidošanas procesi un darbinieku izvērtēšanas iespējas, jāpatur prātā, ka izmukšanas istabas tomēr ir izklaides vieta. Lai izkāptu no ikdienas rutīnas rāmjiem darba vidē, nereti pietiek ar korporatīvu ballīti, taču escape room kā kolektīvās atpūtas vietas kļūst arvien populārākas. Kāpēc tā? Jo tas ir jautri. Ja pavadīsiet dienu izmukšanas istabā, starp slēpņu atvēršanās skaņām un dažiem pārsteiguma izsaucieniem, visbiežāk dzirdēsiet smieklus. Kopīgas aktivitātes ārpus ierastās vides, ne vien saliedē komandas dalībniekus mentāli, bet arī atbrīvo no domam par produktivitāti vai darba uzdevumu veikšanu, jo konkrētajā laika posmā galvenais uzdevums, patiesībā, ir pavisam vienkāršs – izkļūt brīvībā. Gluži kā videospēles vai galda spēles, arī izmukšanas istabas piedāvā spēles dalībniekiem atpūsties no ikdienas problēmām, to vietā liekot pārvarēt citus, iespējams, vieglākus šķēršļus, kas arī padara tās par arvien populārāku izklaides veidu plašām cilvēku masām.

KOMUNIKĀCIJA, KOMUNIKĀCIJA, KOMUNIKĀCIJA

Ir pilnīgi neiespējami izkļūt no izmukšanas istabas klusējot, ja vien tās nav ekspress izmukšanas istabas, kas paredzētas vienam dalībniekam. Savstarpējā saruna sākas jau mirklī, kad komanda sper soli pāri istabas slieksnim, jo istaba visbiežāk tiem apgūta ar vārdiem. Ko pamana viens dalībnieks, iespējams, kāds cits spēlētājs nav ieraudzijis, tāpēc laba un veiksmīga atgriezeniskā komunikācija ir pats svarīgākais priekšnosacījums komandas izkļūšanai no istabas. Mācoties runāt ārpus darba, komandas spēlētēji šīs prasmes pārnes arī darba vidē un pēc spēles nereti novērojama sarunu toņa uzlabošanās ikdienā.

Ja vēlaties lieliski pavadīt laiku ar kolēģiem, saliedēt kolektīvu un, iespējams, mainīt ikdienas komunikācijas stilu starp darbiniekiem, izmukšanas istabas ir īstā vieta, kur to darīt.

“Kambaris Escape Room” ir izmukšanas istaba, kas atrodas pašā Liepājas sirdī, Lielā ielā 8. 2 – 6 spēlētāju lielai komandai sagādāsim izmukšanas prieku ik dienas, laikā no 12:00 – 22:00.